O przedszkolu

Przedszkole Publiczne w Górkach jest przedszkolem, które mieści się w wolno stojącym budynku w centrum wsi Górki. Placówka ma charakter jednooddziałowy, a grupa liczy dwudziestu pięciu przedszkolaków w wieku od trzech do sześciu lat. W przedszkolu prowadzone są zajęcia w godzinach od 7.00 – 16.30.

Wysoko wykwalifikowana i oddana dzieciom kadra nauczycielska dba o wszechstronny rozwój dzieci zapewniając im poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość osiągania sukcesów. Piątym w historii placówki, powołanym na stanowisko dyrektorem, od września 2019 roku jest Pani Stefania Smarzlik.

W Przedszkolu organizowane są zajęcia w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia logopedyczne. Oferujemy także: religię, naukę języka angielskiego i język mniejszości narodowej- język niemiecki. Zakładając wszechstronny rozwój dziecka jaki placówka oświatowa powinna zapewnić swoim wychowankom, umożliwiamy dzieciom rozwijanie i rozbudzanie indywidualnych zainteresowań, wprowadzamy w świat kultury i sztuki, poszerzamy kompetencje językowe, a także współpracujemy z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym.